Přeskočit na obsah

Soňa Benešová

Soňa Benešová

akademický pracovník

Email:

Tel.:

Přeštice

Biografie

V Přešticích žiji od r. 1992, kdy jsem se přestěhovala z rodné Ostravy za manželem. První léta v Přešticích jsem věnovala rodině a dětem. Pokud jde o moji profesní kariéru, po gymnáziu jsem  vystudovala  Vysokou školu báňskou v Ostravě – Hutní fakultu, a před přestěhováním do Čech jsem pracovala v Železárnách a drátovnách Bohumín. Po krátkém působení na Velké kovárně ve Škodovce v Plzni v r. 1992 jsem se do zaměstnání vrátila v r. 1999, kdy jsem nastoupila jako akademický pracovník na Strojní fakultu na Západočeskou univerzitu v Plzni. Tam jsem si na žádost zaměstnavatele dodělala doktorské studium a titul Ph.D. v oboru strojní inženýrství se specializací na tváření kovových materiálů. Na univerzitě jsem dodnes a v Přešticích je dost mladých lidí, kteří mne znají ze školy. Většinu svojí pracovní kariéry jsem spojena s průmyslem, a možná právě proto si vážím přírody  a dobrého životního prostředí, což byl také jeden z důvodů, proč jsem se přestěhovala do západních Čech. Strojírenství je ovšem chlebem pro celou naši rodinu, pracuje v něm manžel a dcera, syn podobný obor studuje, také mnoho našich přátel je z průmyslové sféry, takže mám dobré informace a vyspělou technologii považuji za jediný způsob, jak skloubit zdraví a přírodu a moderní životní styl dnešního člověka. 

K mým koníčkům patří dům a zahrada, pěstuji hlavně ovoce, ale také exotické rostliny – kaktusy a citrusy. V zimě se ve volném čase věnuji šití, a také ráda vařím.  Také se věnuji pěší turistice – dlouhým procházkám po lesích, kopcích, městech a vesnicích, kde, ať chci nebo ne, si všímám, co se kde rozpadá, opravuje, co se povedlo a kde vznikly škody.

Politice jsem se aktivně nevěnovala, nebyla jsem v žádné politické straně, ale jsem člověk, kterého politika zajímá a není mu jedno, kde žije a co se v městě – státě – děje. Mám ráda pořádek  a dodržování pravidel, a to jak ve vztazích, tak v materiální oblasti,  ale ta nesmí omezovat a šikanovat, ale sloužit. Rovněž práci v zastupitelstvu chápu jako službu, ne jako jakési vládnutí, jak si  funkci vykládají někteří zastupitelé posledních období. Nemám problém podpořit dobré nápady jiných lidí, (to souvisí i s mojí pozicí vysokoškolského učitele a matky dospělých dětí), a nepotřebuji si plnit svoje sny za peníze města, protože už jsem si většinu splnila.

Nejnovější příspěvky

Co vás přinutilo kandidovat?

Kandidovat mně přinutila nečinnost současného vedení. V Přešticích je mizerná údržba, centrum napůl vybydlené, obtížné úkoly ( = problémy s dopravou, parkováním atd.) se neřeší, maximálně sankcemi vůči občanům. Město se rozlézá do polí, kde se za velké peníze stavějí asfaltky, haly a bytové domy, zatímco vnitřek města je zanedbaný.

Proč SPOLEČNĚ 2022?

Do Společně 2022 mě nasměrovala dcera. Se stranami KDU a STAN nemám problém, s mladými lidmi také ne, jsem zvyklá ze zaměstnání.

Jaký vztah máte k Přešticím? Jak dlouho zde žijete?

V Přešticích žiji od r. 1992 a hodlám žít dále.

Jaký by podle vás měl být správný starosta?

Starosta by měl mít organizační, manažerské i technické schopnosti, případně dokázat naslouchat kvalifikovaným lidem, kteří mu poradí.

Co je Vaší hlavní životní motivací?

Zlepšovat místo, kde žiji, aby to bylo to nejlepší místo pro život.

Jaké je Vaše nejoblíbenější místo na Přešticku?

Koupaliště v Zálesí a les v Luhu.

Jaký úspěch byste si ve volbách přál/a pro Společně 2022? A jaký si myslíte, že je reálný odhad?

15 zastupitelů a starosta.