Přeskočit na obsah

Report z 1. zasedání ZM

Zásadním bodem programu byla volba nového vedení města. Tu bude pokračovat ve staronovém složení – starostou byl zvolen Karel Naxera a místostarostou Marek Krivda – oba z TOP09. Ty v radě města doplní Josef Falout (TOP09), Petr Fornouz (ODS) a Jaroslav Majer (ČSSD).

SPOLEČNĚ 2022 bylo k jednání o složení rady města přizváno. Naší představou bylo vytvoření silné koalice tří nejsilnějších subjektů dle volebního výsledku (neuvažován Občanský hlas, který ze strany TOP09 nebyl k jednání přizván). Tedy TOP09, SPOLEČNĚ 2022 a ODS. Tato varianta nebyla ze strany vítěze voleb akceptována a přednost dostala varianta s ČSSD, nejslabším subjektem v zastupitelstvu města.

Naše hnutí tedy končí pro následující čtyři roky v opozičních lavicích. Nicméně i odtud budeme ve zcela konstruktivní rovině usilovat o prosazení našich programových priorit.

Mimo volby vedení města proběhla i volba členů finančního a kontrolního výboru. V obou bude mít naše uskupení zastoupení – ve finančním výboru to bude Tomáš Kubík, v kontrolním výboru pak Michal Švihla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *