Přeskočit na obsah

Report ze 14. zasedání Zastupitelstva města Přeštice

1) Rozvojová zóna Nepomucká

Po dlouhých letech a vleklém sporu se ke konci chýlí proces smíru ve věci pozemků v rozvojové zóně Nepomucká (mezi základní školou a čističkou odpadních vod). Město na jednání zastupitelstva poskytlo součinnost společnosti AREA, která tak do konce ledna 2021 zaplatí městu kupní cenu stanovenou soudním smírem ve výši 29.031.100,- Kč.

2. Školní hřiště v Rebcově ulici

Koncem ledna započaly stavební práce na školním hřišti v Rebcově ulici (u budovy prvního stupně ZŠ). Dojde ke kompletní modernizaci areálu včetně pokládky umělého povrchu. Celá investiční akce je podpořena z dotace. Z důvodu probíhajících stavebních prací tak bude až do konce dubna uzavřen průchod mezi ulicemi Rebcova a Poděbradova. Po dokončení prací se počítá se zachováním tohoto průchodu.

3. Plán rozvoje sportu v Přešticích

Zastupitelstvo města schválilo nový strategický dokument – Plán rozvoje sportu. Materiál bude sloužit jako podklad pro podporu města v oblasti sportu a to jak organizovaného, tak neorganizovaného. Vytvoření takového plánu je vyžadováno legislativou a bývá nutným předpokladem pro čerpání dotací např. na rekonstrukci sportovišť.

Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte se na nás obrátit skrze naše webové stránky, email info@spolecne2022.cz, anebo konkrétně na kteréhokoliv našeho člena v zastupitelstvu, výborech nebo komisích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *