Přeskočit na obsah

Konstruktivní debata

SPOLEČNĚ k vždy konstruktivní debatě ku prospěchu města

Odmítáme hašteření a politikaření. Naším cílem je pracovat v zájmu města ve kterém chceme žít. Stalo se již místní tradicí, že se zastupitelstvo rozdělilo na dva nesmiřitelné tábory, kdy opozice destruktivně všechny návrhy vedení města cupuje a vedení prosazuje svá řešení silou a odmítá vyslechnout argumenty opozice.

Podle našeho názoru se v takové atmosféře pracuje velice těžko. Chceme přinést novou kulturu diskuze a přístupu k projednávání věcí veřejných. Přejeme si, aby všechna jednání od výborů, komisí a rady až po zastupitelstvo jako celek probíhala v uvolněné a přátelské atmosféře. 

Odmítáme praxi podávání trestních oznámení na kdekoho jen proto, že nesouhlasím s jeho řešením.

Odmítáme bezhlavou destruktivní opoziční kritiku návrhů jen proto, že je navrhl někdo jiný. Vždy podpoříme takové návrhy, které budou rozumné a ku prospěchu města.

Chceme příjemnou a otevřenou diskuzi. Vadí nám, že se z diskuze na stránkách města a z Přeštických novin stala média, kde se zastupitelé navzájem osočují a běžný občan se v těchto příspěvcích nedokáže a ani nemůže vyznat. Diskuze na webu města a Přeštické noviny mají sloužit k informovanosti občanů, a nikoliv jako nástroj politického boje.