Přeskočit na obsah

Michal Jánský

elektroenergetik, moderátor, workoholik

Email: michal.jansky27@gmail.com

Tel.:

Přeštice

Michal je nazýván Přeštickým kancem, na což je právem hrdý. Znamením je beran, to už tak velká hitparáda není.

Od útlého věku si rád hrál s elektřinou, dělal různé pokusy a u elektroenergetiky zůstal do současnosti. Vymýšlí a montuje nejen pro města či obce veřejné a vánoční osvětlení, ale i třeba rozhlas. Dále vykonává spoustu dalších činností, které se s tímto oborem pojí, to by však bylo na delší povídání. Stále se dere za novými technologiemi, které ušetří lidem nějakou tu kačku. Díky sledování nových trendů ve vánoční výzdobě, přivezl do Přeštic jako první efekt padajícího sněhu, který zkrášlil lípy v parku TGM na náměstí. Přeštice, za obětavé pomoci dalších lidiček, vyzdobil nepřehlédnutelnými vánočními prvky o předloňských a loňských vánočních svátcích, čímž potěšil nejen děti, místní obyvatele, ale i občany žijící za hranicemi tohoto města, kterému je již úctyhodných 796 let.

Michal je také moderátorem mnoha kulturních a sportovně laděných společenských akcí i mimo náš region. Podílí se na přípravě a organizování opravdu různorodých akcí. Slyšet jej můžete ve vysílání nejstaršího rádia v Plzni a vidět jej můžete příležitostně i na televizní obrazovce. Po mnoho let jste mohli Michalův hlas slyšet z přeštického kůru v největším barokním chámu České republiky – Nanebevzetí Panny Marie, který je nyní v rekonstrukci. I prkna, co znamenají svět, si dokázal získat v několika hlavních rolích, ať už pohádkových nebo komediálních. Srdce diváků zasáhlo především jeho ztvárnění Marie Škopkové ze Slunce, seno, kterou hrál, inu, doslova nepřehlédnutelně. Pro dobrou věc je ochotný sáhnout i do vlastní kapsy, sponzoroval například opravu zázračného obrazu Přeštické Divotvůrkyně, podporoval také městské plesy a další kulturní počiny. Je nutno připomenout jedinečnou událost – zavěšení čtvrtého zvonu Sv. Jana Nepomuckého, kdy financoval jeřábové práce a společně s dalšími kolegy zajišťoval organizaci a režii celého odpoledne.

Spolupracoval a spolupracuje s různými spolky a organizacemi v Přešticích i mimo ně. Největší radost, která je však k nezaplacení, mu dělají jeho dvě děti a žena, jenž stojí věrně po jeho boku už 10 let.  

Do své práce dává vše, především pak hlavu a srdce.